Czym charakteryzują się owoce kandyzowane?

Owoce kandyzowane możemy spotkać w zasadzie w każdym sklepie oraz w każdym markecie. Jednak zastanówmy się czym one w ogóle są? Są to owoce zakonserwowane poprzez ich smażenie wielokrotnie, w syropie coraz to słodszym. Można oczywiście kandyzować owoce w kawałkach, jak i także w całości. Można wyróżnić dokładnie trzy typy takowych owoców. Pierwszy to właśnie owoce kandyzowane (https://www.bee.pl/9241-owoce-kandyzowane).

Mają one powłokę matową z cukru o kryształkach bardzo drobnych. Kolejne to owoce glazurowane, posiadają one powłokę szklistą z karmelu, a poza tym są jeszcze obsypane cukrem owoce karmelizowane – suche konfitury. Przetwory takiego typu mogą być naprawdę dobrym sposobem na zachęcenie dzieci do jedzenia właśnie owoców.

Nie powinniśmy z nimi przesadzać. Musimy na uwadze zawsze mieć ogromną ilość cukru, którą posiadają. Z tego też powodu nie będą one dla diabetyków zbyt odpowiednie, którzy to pilnować muszą swojego poziomu glukozy we krwi.

Wady i zalety owoców kandyzowanych

Owoce te z pewnością są znacznie bardziej kaloryczne od owoców suszonych czy też od owoców zwykłych. Jednak mają wartość ogólną odżywczą na poziomie podobnym do nich. Zawierają mikroelementy oraz witaminy. Dodatkowo, tak samo jak owoce suszone, nie są w żadnym wypadku wzbogacone o sztuczne barwniki oraz konserwanty.

Jednak pomimo wszystko jeść je powinniśmy z umiarem. Wszystko ze względu na to, że posiadają bardzo wysoką ilość cukru, która na nasze zdrowie nie wpływa za bardzo pozytywnie. Zdecydowanie dla nas bezpieczniejsze będą owoce suszone, jednak oczywiście owoce kandyzowane także są niezmiernie smaczne i nie zaszkodzą nam przy jedzenie od czasu do czasu.

Pamiętajmy, że owoce są niezmiernie bogate w błonnik pokarmowy. Co więcej owoce posiadają bardzo dużo soli mineralnych, witamin oraz także mikroskładników. Przyczyniają się do spalania łatwiejszego tłuszczy, a do tego oczyszczają nasz organizm ze wszelkich toksyn. Są niezmiernie dobrą przekąską, którą serwować możemy pociechom naszych zamiast słodyczy niezdrowych. Jakby tego było mało dają nam także poczucie sytości.

Pomimo, że ich ilość bezpośrednich kalorii waha się bardzo – między niską i dosyć wysoką – to coraz częściej są one włączone do jadłospisu osób, które są na niskokalorycznej diecie.

Na pewno jak spróbujemy pierwszy raz owoców kandyzowanych, to będziemy chcieli więcej i więcej. Naprawdę są one przepyszne. Nikt nie ma żadnych wątpliwości w tym temacie. Będziemy pod wrażeniem ich smaku.

Zdjęcie utworzone przez 8photo - pl.freepik.com